E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Üze Komisyonların düşmesi acenteleri zorluyor
  24.07.2016


Acente komisyonlarının düşürülmeye çalışılmasını talihsizlik olarak yorumlayan PASAD Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Üze, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Trafik sigortası fiyatlarının yükselme trendine girdiği bugünlerde bazı sigorta şirketleri acente komisyonlarını düşürüyor. 


Acente komisyonlarının düşürülmeye çalışılmasını talihsizlik olarak yorumlayan PASAD Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Üze, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Trafik sigortası fiyatlarının yükselme trendine girdiği bugünlerde bazı sigorta şirketleri acente komisyonlarını düşürüyor. Düne kadar trafik sigortaları bu fiyatların neredeyse yarısına, hatta daha azına satılıyordu. Şimdi fiyatlar yükseldi ve kârlılığın her ihtimalde ortaya çıkacağı bir dönemde acente komisyonlarının düşürülmeye çalışılması acenteleri zor durumda bırakır. Bir meslek grubu istikrara ve istikrarlı bir kârlılığa kavuşmak istiyorsa önce kendi içinde adil olmalı ve birlikte çalıştığı oyuncuları da unutmamalıdır. Sigorta sektöründe bunun aksi davranış o şirketlerin dezavantajına olabilir.
İşyeri paket sigortalarında eski dönemde ortalama %19.5 komisyon ödenirken bugün bu poliçe bedelleri depreme sıfırlanmaktadır. Komisyonlarsa %8-10’lara gerilemiştir. Deprem sigortası yerine yangını sıfırlamaları gerekiyor. Peki bu durumda sonuç ne oldu. Fiyatlar dibe oturdu. Yangında zarar ortaya çıktı. Bu iş acente kanalıyla yapılsaydı fiyatlar buraya gelir miydi? Bence gelmezdi ve kârlılık devam ederdi.
Görünüşte %17 olan trafik sigortası komisyonu SGK kesintisi nedeniyle bazı sigorta şirketlerinde %15.3 olarak ödeniyor. SGK’ya ödenen %10 pay karşılığında, SGK, sigorta şirketlerinin ödemekte olduğu trafik kazalarındaki tedavi giderlerini üstlendi. Karşılıksız bir ödeme değil ki bu! Bu kesinti nedeniyle acente komisyonlarının düşürülmesi haksız bir uygulama değil mi?
Trafik sigortasından zarar ediyoruz deniyordu. Şimdi fiyatlar yükseldi. Hem de ikiye üçe katlandı artık yeni işlerden kâr edilecek. O zaman komisyonlar neden düşüyor? Sektörde karşılıklı güven esastır. Ben yaptım oldu mantığıyla bu iş kısa dönemde sorun çıkarmayabilir ama uzun vadede bu mantıktaki sigorta şirketlerine büyük eksiler olarak geri dönebilir.”
  
  

Kaynak :
Hit : 236


HDI acenteler için daha karlı alanlar yaratacak
Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak şeyler
Üze Komisyonların düşmesi acenteleri zorluyor
Ruslara ayrıcalık
Macera dolu Avrupa
2016 Uluslararası Sigorta Forumu gerçekleşti
Otel doluluk oranı mayısta yüzde 57 ye düştü
Rakamlarla HDI Sigorta
Uçan yolcu sayısında büyük artış
Müşterilerinizin seyahat sigortası VAR MI?
Evliler BES, bekârlar tatil diyor
Tatil paketlerinde sigorta uyarısı
ABD de 2014 yılına sekiz suistimal damga vurdu
SİGORTA DA ondan sorulacak
İstanbul, Londra ve Paris´i solladı
Balkanlar´da yeni durak: Karadağ
Fotoğraf tutkunları Paris e
Antalya futbol turizminde ilk üçe girdi
HDI Sigortadan ATMSafe
Yerli turistler seyahat için 4.7 milyar lira harcadı
Tur şirketleri müşteriyi sigortalamaktan kaçınıyor
HDI Sigorta ürün yelpazesini genişletti
Firmaların göz ardı etmemeleri gereken bir sigorta ürünü: Çevre Kirliliği Sigortası
Komşumuz Yunanistan
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.seyahat-sigortasi.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.seyahat-sigortasi.net portal managers has no responsibility and bind.

Seyahat Sigortası - Yurtdışı Sağlık Sigortası - Seyahat Sağlık Sigortası - Tatil Sigortası - Sigorta Hizmet
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri