E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


HDI acenteler için daha karlı alanlar yaratacak
  24.07.2016


2016 yılı hedeflerinin acentelerine daha kârlı alanlar yaratmak olduğunu söyleyen HDI Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer, bu alanlarla ilgili destekleyici kampanyalar yaptıklarını ve bu yıl da kampanyalara devam edeceklerini belirtti. 


Bu ay HDI Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tevfik Somer ile acentelerden ve HDI Sigorta acentelerinin geleceğinden konuştuk. Uzun dönemdir acentelerinin HDI Sigorta’dan bekledikleri marka yatırımlarını son iki yıldır artırdıklarını dile getiren Somer, marka adıyla ve acentelerle birlikte büyümenin en önemli hedefleri olduğunu dile getirdi.

2015 yılı HDI Sigorta acenteleri açısından nasıl geçti ve acenteler için bu yılki hedefleriniz nelerdir?
2015 yılı şirketimiz için olduğu kadar, acentelerimiz için de memnun edici oranda büyüme ve kârlılıkla sonuçlandı. Sektörün özellikle de trafik branşındaki durumu ortada, zarar giderek büyüyor. 2016 yılı hedefimiz acenteye kârlı dokunabileceğimiz alanlar yaratmak olacaktır. Bu alanlarla ilgili destekleyici kampanyalarla yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yangın sigortalarındaki son kampanyamızı buna örnek olarak gösterebiliriz. Oto dışı branşlarda zenginleştirilmiş teminatlı ürünlerimizi kampanyalarla destekleyerek acentelerimize ve tüketiciye kârlı olduğu kadar kolay ulaşılabilir ürünler sunmayı hedefliyoruz. Uzun dönemdir acentelerimizin de bizden beklediği marka yatırımlarımızı son iki yıldır artırdık. Bilindiği gibi sporu destekleyen bir şirketiz. HDI Sigorta olarak da ülkemizde, sektörümüzde bizimle başlayan bir spora ve sporcuya destek ekolü oluşturduk. Bugün Türk sporunun profesyonel veya özellikle de amatör branşlarda faaliyet gösteren köklü kulüplerinin destekçisi olmaktan onur duyuyoruz. Bunların arasında Galatasaray, Fenerbahçe Spor Kulübü, Bursa Spor, Altay, Denizli Spor Kulübü, Trabzon İdman Ocağı gibi kulüplerimiz var. Tüm bölge acentelerimiz marka adımızın artık daha çok duyulmasından en az bizim kadar memnunlar. Marka adımızla ve acentelerimizle birlikte büyümek en önemli hedefimiz. Sermayedarımızın da güven ve desteğiyle tüm yatırımlarımızı bu doğrultuda gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Konut sigortasıda çok ciddi bir potansiyel var, bu konuda penetrasyonu artırmak için neler yapılmalı?
Potansiyel artışı kadar sigortalı ihtiyaçlarının da çeşitlendiğini ve hatta değiştiğini gözlemliyoruz. Öncelikle tüketici faydasına düşünerek, hayatı kolaylaştıran zengin teminatlı ürün farkı yaratmak önemli. Bu sayede acentelerimizin ellerini güçlendirmiş olacağız. 2015 içinde konut poliçelerimize çok küçük maliyetlerle Kombi-Klima bakım, Diş Tasarruf Planı gibi klozlar ekleyerek ihtiyaçları hedef alan, sektöre oranla daha dolu paketleri acentelerimizin hizmetine sunduk. Açıkçası çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Bu anlamda rekabet üstünlüğümüzü korumak adına fayda-maliyet kriterlerini tekrar tekrar gözden geçirerek poliçeleri donatmaya devam edeceğiz.

‘FARKLI ÜRÜNLERLE FAYDA SAĞLIYORUZ’
2015 yılında çıkardığınız yeni ürünler nelerdi ve bu yıl yeni ürünleriniz olacak mı?
2015 Ekim ayında ilk olarak Anadolu Yakası’nda hizmete açtığımız Hızlı Destek İstasyonumuzun, satış sonrası destek hizmet kalitesinin artırılması, aynı zamanda önemli bir gerçeğimiz olan hasar maliyetlerinin kontrolü açısından şirketimize kalıcı faaliyetler sağladığını düşünüyorum. Bu hizmet birimimizi ilk etapta Avrupa Yakası’na da taşıyarak yaygınlaştırma hedefinde altyapı çalışmalarımız devam ediyor.
Bu anlamda kalite hedefli, istasyona yönelik Hızlı Destek Özel kasko ürünlerimizle de sektörde bire bir örneği bulunmayan bir sistemle fayda sağlamayı hedefledik. Her geçen gün sektör verileri ve ihtiyaçlarına göre oto branşı ürünlerimizi  güncelliyoruz. Birbirine alternatif olabilecek, acentelerimize satış kolaylığı sağlayacak kasko ve oto dışı branşlarda çeşitlendirilmiş ürünlerimizle hizmete devam edeceğiz. Bu anlamda Altın ve Gümüş Kasko ürünlerimize çok güveniyoruz. Özellikle Altın Kasko poliçemizin kapsamı beklentilerin çok ötesinde.
Nakliyat sigortasında 2015 yılında 53 milyon lira prim üretimi gerçekleştirdiniz. Nakliyat sigortasında sektör lideri olmayı hedefliyor musunuz?
Nakliyat branşı şirketimiz için hızlı büyüdüğümüz ve daha da büyümeyi arzu ettiğimiz bir alan. Halihazırda pazarda %10’luk payımızla ikinci sıradayız. Daha kârlı büyüyerek, değer katan işlerle liderliği hedefliyoruz.

‘SEKTÖRE HAKİM OLMAYI HEDEFLİYORUZ’
Markalı Kasko alanında yürüttüğünüz çalışmaları biliyoruz, 2016 itibarıyla ne gibi yenilikler düşünüyorsunuz?
Bu anlamda sektörün önemli oyuncuları olan otomotiv sektörü paydaşlarımızla özellikle ağır vasıtalara yönelik gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri sayesinde 2016  yılı sonunda da sektörün önemli bir bölümüne hakim olmak hedefindeyiz. Bilindiği gibi, Mercedes ile uzun dönemli  ve verimli işbirliğimiz sürmekte. 2015 yılı içerisinde, Markalı Kasko ürünlerimize F Kasko ile Ford kamyon ve çekicilere de güvence sağlamaya başladık. Yıl sonu itibarıyla kamyon, otobüs, deniz ve endüstriyel motor üreticisi Scania ile bir iş ortaklığına imza attık. Görüşmelerini sürdürdüğümüz bir markalı kasko anlaşmamız daha var, bu anlaşmayı da en kısa sürede hayata geçirme hedefindeyiz.

Geçen ayki sayımızda acenteleriniz HDI Sigorta’dan ne kadar memnun olduklarını anlattılar. Peki acenteler kendi başarılarını nasıl artırabilirler?
Acentelerimizin değerlendirmeleri bizleri de son derece memnun etti. Şuna inanıyoruz ki acentelerimiz, şirketimizin korumaya çalıştığımız butik yapısından çok memnunlar. Her bir kademe yöneticimizin başta Genel Müdürümüz Ceyhan Hancıoğlu olmak üzere öncelikle ihtiyaç anında ulaşılabilir olması ve çözüm odaklı aksiyonlarımız acente kanalımızın en değer verdikleri şirket özelliğimiz. Elbette bunda aile üyelerimiz olarak kıymet verdiğimiz acentelerimizin payı çok büyük. Bizlere güvendiler ve umarım bugün onlar da bizim kadar memnunlardır. Acenteleriyle büyümeyi hedeflemiş bir şirketiz. Şirketimiz kârlı büyürken, en başta acentelerimizin de kazanarak sektörden daha fazla pay almalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.
  
  

Kaynak :
Hit : 164


HDI acenteler için daha karlı alanlar yaratacak
Tatilinizin güzel geçmesini sağlayacak şeyler
Üze Komisyonların düşmesi acenteleri zorluyor
Ruslara ayrıcalık
Macera dolu Avrupa
2016 Uluslararası Sigorta Forumu gerçekleşti
Otel doluluk oranı mayısta yüzde 57 ye düştü
Rakamlarla HDI Sigorta
Uçan yolcu sayısında büyük artış
Müşterilerinizin seyahat sigortası VAR MI?
Evliler BES, bekârlar tatil diyor
Tatil paketlerinde sigorta uyarısı
ABD de 2014 yılına sekiz suistimal damga vurdu
SİGORTA DA ondan sorulacak
İstanbul, Londra ve Paris´i solladı
Balkanlar´da yeni durak: Karadağ
Fotoğraf tutkunları Paris e
Antalya futbol turizminde ilk üçe girdi
HDI Sigortadan ATMSafe
Yerli turistler seyahat için 4.7 milyar lira harcadı
Tur şirketleri müşteriyi sigortalamaktan kaçınıyor
HDI Sigorta ürün yelpazesini genişletti
Firmaların göz ardı etmemeleri gereken bir sigorta ürünü: Çevre Kirliliği Sigortası
Komşumuz Yunanistan
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.seyahat-sigortasi.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.seyahat-sigortasi.net portal managers has no responsibility and bind.

Seyahat Sigortası - Yurtdışı Sağlık Sigortası - Seyahat Sağlık Sigortası - Tatil Sigortası - Sigorta Hizmet
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri