E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Ağlayan Kadınlar Lahdi
İstanbul Arkeoloji Müzesi´nin en değerli eserlerinden bir olan Ağlayan Kadınlar Lahdi, İskender Lahdi ile birlikte, 1887´de bugün Lübnan sınırları içinde bulunan Sayda yakınlarında, Türk müzelerinin kurucusu Osman Hamdi Bey tarafından ortaya çıkarılmıştır.
Milo Venüsü
Paris´te Louvre müzesinin şeref köşesi eski bir Yunan heykeline ayrılmıştır. Gelmiş geçmiş devirlerin en büyük eserlerinden biri alarak görülen bu heykel Milo Venüsü´dür. Kadın zerafeti mermerde, ancak bu derecede bir ifade kazanabilir.
Disk Atan Adam Heykeli
Disk atan bir atleti canlandıran bu heykel bronzdandır; İsa´dan önce 450 yıllarında Miron tarafından yapılmıştır. Aslı kaybolmuş veya tahrip edilmiştir. Mermerden yontulmuş bir kopyası Roma´da Museo Terme di Diocleziano´da (Milli Müze) bulunmaktadır.
Artemis Heykeli
yüzyılda, Efes´te yapılan kazılarda üç Artemis heykeli bulunmuştur.
Tutankamon´un Hazinesi
Tutankamon Mısır firavunlarının en ünlülerindendir; firavunlar içinde sadece onun mezarı el değmemiş bir durumda bulunmuştur. Mezarın içinden çok zengin bir hazine çıkmıştır, bu hazine Kahire müzesinde korunmakta ve göstermektedir.
Nefertiti´nin Büstü
Kraliçe Nefertiti firavun Amenofis IV Akenaton´un karısıdır. İsa´dan önce XIV. Yüzyılda yaşamıştır. Berlin müzesinde bulunan renkli bir büst kraliçeyi otuz beş yüzyıl önceki haliyle bütün güzelliği ve tazeliğiyle gözler önüne sermektedir.
Bağdaş Kurmuş Katip
Paris´te Louvre müzesinde bulunan bu heykel çok ünlüdür. Dörtbinbeşyüz yıl önce yapılmıştır. Eski Mısır heykel sanatının gerçekçiliğini büyük bir sadelik ve zarafet içinde yansıtır; bu sanatın en göz alıcı örneklerinden biridir.
Ebu Simbel Kalıntıları
Nubya çölünün kenarında, Nil nehrinin sol yakası üzerinde, Yeni Mısır İmparatorluğunun firavunu Ramses II, İsa´dan 1250 yıl kadar önce, Ebu Simbel dağının kumtaşı kayalarının oydurmuş ve oyulan kayalar içinde iki tapınak inşa ettirmişti.
Gize Sfenksi
Gize´deki piramitlerin önünde, Mısır çöllerinin ıssız kumları üzerinde muazzam bir sfenks heykeli yükselir. Yekpare kayalardan yontulmuş bu sfenks oturmuş vaziyettedir; binlerce yıldır Gize bölgesini bekleyen sadık bir bekçiyi andırır.
Memnon Heykelleri
Tebai ovasına hakim bir tepenin üzerinde, Karnak ve Luksor şehirlerinin yakınlarında, Nil nehrinin karşısında, oturmuş vaziyette iki dev heykel yükselir. Amenophis III´ün mezar tapınağından günümüze sadece bu iki dev heykel kalmıştır.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.seyahat-sigortasi.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.seyahat-sigortasi.net portal managers has no responsibility and bind.

Seyahat Sigortası - Yurtdışı Sağlık Sigortası - Seyahat Sağlık Sigortası - Tatil Sigortası - Sigorta Hizmet
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri