E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Dünya nüfusunu sigortalamanın maliyeti 190 trilyon $
  24.07.2016


Dünyanın önde gelen risk yazılımı ve danışmanlığı, aynı zamanda insan kaynakları, yan haklar danışmanlığı ve sigorta brokerlik hizmet sağlayıcı şirketlerinden Willis Towers Watson tarafından gerçekleştirilen hesaplamaya göre, tüm dünya nüfusunu sigortalamanın toplam maliyeti 190 trilyon dolar. Bu rakam, dünyanın toplam yurtiçi gayrisafi hasılasının 2 buçuk katına yaklaşıyor. 2 saatten daha kısa süren hesaplama işlemi Microsoft Azure bulut platformu üzerinde gerçekleştirilirken, 7,3 milyarlık dünya nüfusunun her bir bireyi için 100 bin dolar teminatlı bir hayat sigortası poliçesi hazırlandığı varsayıldı. 


Willis Towers Watson Saas ve vGrid Küresel Ürün Lideri Stephen Hollands, “Bulut bilişimin ve yazılım teknolojisinin limitlerini test etmenin yanında, sigortacılar için hesaplama işlemlerinin sınırlarını zorlamak açısından ilginç bir deneyim oldu. Sanayileşmiş Risk Modellemesinin günümüzde geldiği nokta ile sigortacıların ürünlerini fiyatlandırma, riski ve kapitali yönetmek için parmak uçlarında nasıl bir işlem gücü, hız ve kesinlik bulunduğu da ortaya kondu” dedi.

Willis Towers Watson, Microsoft Azure Batch bulut servisi üzerinde gerçekleşen ve yaklaşık 90 dakika süren özel sigorta hesaplaması için 100 binden fazla işlemci çekirdeği kullandı. Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre, söz konusu hesaplama işlemi bir çekirdekli işlemciye sahip tek bir bilgisayarda yapılsaydı, tamamlanması 19 yılı bulacaktı. Modelin birkaç kez çalıştırılmasının yanı sıra tek seferlik kurulum ve özelleştirilmiş grid ve modelin konfigürasyonu ile birlikte, tüm işlem 24 saatten kısa sürdü. Bu süreçte, aralarında Japonya, Hindistan, Avrupa, Brezilya ve Avustralya’nın da bulunduğu bölgelerdeki veri merkezlerinden yararlanıldı. Willis Towers Watson Türkiye Risk Yazılımı ve Danışmanlığı Direktörü Evrim Köksal Arkut, Türkiye’deki şirketlerinin portföylerinin belli bir büyüklüğe ulaşması sebebiyle bu tarz çözümleri kullanmaya başladığını söyledi.

Microsoft Sigorta Sektörü Çözümleri Direktörü Jonathan Silverman, “Bir hayat sigortası şirketi için, tüm dünya nüfusunu sigortalamanın maliyetini hesaplamaktan daha büyük bir soru olacağını düşünmüyorum. Bu karmaşık soruya 24 saatten daha kısa süre içinde yanıt verebilmek gerçek bir teknolojik zafer. Ayrıca, bunu yapmak için, işlemci çekirdeği sayısından bağımsız olarak, Microsoft Azure üzerinde sadece tek bir programlama arayüzü kullanmak, bugüne dek yalnızca kompleks kodlama ve yoğun giriş yönetimi ile mümkün olabilen bir işlemin, ölçeklenebilir bir seviyede nasıl kolay hale geldiğini de gösteriyor” diye konuştu.

Yapılan açıklamaya göre, hesaplama işleminde kullanılan RiskAgility FM, Willis Towers Watson’ın en yeni finansal modelleme aracı. RiskAgility FM, hayat branşındaki sigortacılar için, karmaşık finansal modellerin ve çok büyük ölçekli işlerin çalıştırılması için tasarlandı. İşlemde ayrıca yeni vGrid ürünü de kullanıldı. “Infrastructure-as-a-service” yazılım aracı olan VGrid, hayat sigortacılarının modellerini isteğe bağlı, bulut tabanlı bir teknoloji grid’i üzerinde çalıştırmalarını sağlıyor.
  
  

Kaynak :
Hit : 147


Dünya nüfusunu sigortalamanın maliyeti 190 trilyon $
İngiltere nin AB den çıkışı Lloyd s a zarar verebilir
Bir okyanustan diğerine KANADA
Avrupalı sigortacıların varlıkları %9 arttı
Dolar yükseldi küresel reasürans sermayesi %2 düştü
Huzurlu, romantik ve lüks tatilin gözde adresi Como
Uzak coğrafyaların yakın kültürü: Güney Kore
Şık ve ihtişamlı başkent: Madrid
Orta Avrupada şirin bir şehir Bratislava
Medeniyet ve huzurun başkenti Helsinki
Sofya´yı yürüyerek keşfedin
Hamburg sokakları keşfedilmeyi bekliyor
Balkanların sessiz şehri: Tiran
2015´in yıldızı egzotik yerler
İncelikler Şehri Paris
Yükselen Yıldız Berlin
Gaudi´nin renkli şehri
Osmanlı kokan şehir: Prizren
Sigorta suistimalleri İngiltere´de 11 kişinin tutuklanmasına yol açtı
Dünyanın en hızlı asansörü
Sigorta sektöründe bir ilk yaşanacak
İyimse olmak için 8 neden
Ateşli dansların şehri Barselona
İspanya siestayı bitiriyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.seyahat-sigortasi.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.seyahat-sigortasi.net portal managers has no responsibility and bind.

Seyahat Sigortası - Yurtdışı Sağlık Sigortası - Seyahat Sağlık Sigortası - Tatil Sigortası - Sigorta Hizmet
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri