E-mail adresinizi bırakarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Bir okyanustan diğerine  KANADA
  24.07.2016


Gelişmiş sigorta sektörlerinden farklı olarak, hayat dışı sigortaların payının yüksek olduğu Kanada sigorta sektörü sağlam ve stabil bir görünüm sergiliyor. Ancak ülkedeki hızlı konsolidasyon hareketleri küçük ve orta ölçekli şirketleri sarsıyor. 


Kanada sigorta sektörü en gelişmiş ve büyük sigorta sektörleri arasında yer alıyor. Özellikle hayat sigortalarında yüksek performans sergileyen sektör, küresel oyuncuların varlığından da faydalanıyor. Ülkenin ciddi seviyede gelişmiş finans sektörü de sigortanın büyümesini destekliyor.

HAYAT DIŞI BRANŞI HAYATTAN BÜYÜK
Sigortacılıkla ilgili yasal düzenlemelerin sağlam temellere dayandığı Kanada sigorta sektörü, aynı zamanda uluslararası sermaye pazarlarına açık olması nedeniyle yatırımcıların ilgisini çekiyor.
Bu ilgiye karşın, primlerin ABD Doları’yla hesaplanması nedeniyle kısa dönemde prim üretiminin gerilemesi bekleniyor ancak, yerel para birimiyle hesaplandığında, ülkenin hayat ve hayat dışı sigorta sektörlerinde 2020’ye kadar sürdürülebilir bir büyüme görüleceği tahmin ediliyor. 2015 yılında 125 milyar dolar prim üretilen ülkede, hayat branşında 52 milyar dolar ve hayat dışında 73 milyar dolar prim üretildi. Sigortacılığının GSYİH’ye payının %7 olduğu Kanada’da, gelişmiş ülkelerdeki normların tersine, aslan payını hayat dışı sigortalar alıyor.

SEKTÖRDE KONSOLİDASYON DEVAM EDİYOR
Kanada sigorta sektörü son dönemde pek çok birleşmeye sahne oldu. 2015 yılında uluslararası seviyede gerçekleşen “sigortacı birleşmeleri” Kanada sigorta sektörünü de etkiledi. Ülkenin sigorta pazarındaki orta ölçekteki şirketlerden bazıları geçtiğimiz yıl içinde rekabetten çekildi.
Kanada sigorta pazarında kalan şirketler ise, yüksek rekabet ortamında faaliyet göstermeye devam ediyorlar. Düşük faiz, dengesiz getiriler ve sıkı rekabet yerel ve yabancı sigorta şirketlerini zorluyor. Yine rekabetin yanında, konsolidasyon hareketleri ve Berkshire Hathaway gibi yüksek sermayeli şirketlerin pazara girmesi ise küçük ve orta ölçekli sigorta şirketlerinin sırtına daha fazla yük bindiriyor. Mevcut durumun daha fazla konsolidasyon ile sonuçlanması kaçınılmaz gözüküyor.
Küreselde lider sigorta şirketleri genellikle düşük büyüme ve artan rekabet nedeniyle zorlanıyor ve bu nedenle pazarda rekabetçi kalabilmek ve fiyat∆1
ları aşağı çekebilmek için konsolidasyonu bir çözüm olarak görüyor.
2015 yılının Mayıs ayında XL Group, Lloyd’s of London’ın underwriterlarından Catlin Group’u satın aldı. Ortaya çıkan şirket dünyanın en büyük özelleştirilmiş sigorta ve yangın sigortası reasürörlerinden olacak. Bu birleşmenin Catlin’in önemli bir varlığı bulunan Lloyd’s platformu için de değer yaratacağı düşünülüyor.

SATIN ALMA VE BİRLEŞMELER İSTİKRARI KORUYACAK
Bunun yanında, Chubb’ı satın alan ACE, dünyanın en büyük ticari ve bireysel kaza sigortası şirketlerinden birini oluşturmuş oldu.
Genelde ABD pazarına odaklanan Chubb ve uluslararası pazarlarda faaliyet gösteren ACE, Kanada’nın en büyük oyuncuları arasında. Birleşmeden ortaya çıkan yeni Chubb, Kanada’da orta ve üst kesimdeki ticari müşteriye hitap edecek yeni ürünler ile portföyünü geliştirecek.
Kanada sigorta sektörünün, pazar gerilimini düzenlemesi ve büyümeyi kontrol etmesi beklenen satın alma ve birleşme faaliyetleri ile istikrarları seyrini koruması bekleniyor.
Sektörü etkileyecek birleşmeler arasında İngiliz sigortacı RSA’nın Zurich tarafından satın alınması da bulunuyor.

Rekabetin yanı sıra, konsolidasyon hareketleri ve Berkshıre Hathaway gibi yüksek sermayeli şirketlerin pazara girmesi küçük ve orta ölçekli sigorta şirketlerinin sırtına daha fazla yük bindiriyor. Mevcut durumun daha fazla konsolidasyon ile sonuçlanması kaçınılmaz görünüyor.

SAYILARLA KANADA
Nüfus: 35.5 milyon
GSYİH: 1.8 trilyon dolar
Kişi başı GSYİH: 56 bin dolar
Kişi başı prim: 3 bin 500
Hayat: 1500
Hayat Dışı: 2 bin
Dünya Sigorta Pazarındaki Payı:  %2.62
Prim Üretimi: 125 milyar dolar
Hayat: 52 milyar dolar
Hayat Dışı: 73 milyar dolar
Sigortacılığın GSYİH’deki Payı: %7
Hayat: %2.9
Hayat Dışı: %4.1

Umut Deniz Elçi
umut@sigortacigazetesi.com.tr
  
  

Kaynak :
Hit : 133


Dünya nüfusunu sigortalamanın maliyeti 190 trilyon $
İngiltere nin AB den çıkışı Lloyd s a zarar verebilir
Bir okyanustan diğerine KANADA
Avrupalı sigortacıların varlıkları %9 arttı
Dolar yükseldi küresel reasürans sermayesi %2 düştü
Huzurlu, romantik ve lüks tatilin gözde adresi Como
Uzak coğrafyaların yakın kültürü: Güney Kore
Şık ve ihtişamlı başkent: Madrid
Orta Avrupada şirin bir şehir Bratislava
Medeniyet ve huzurun başkenti Helsinki
Sofya´yı yürüyerek keşfedin
Hamburg sokakları keşfedilmeyi bekliyor
Balkanların sessiz şehri: Tiran
2015´in yıldızı egzotik yerler
İncelikler Şehri Paris
Yükselen Yıldız Berlin
Gaudi´nin renkli şehri
Osmanlı kokan şehir: Prizren
Sigorta suistimalleri İngiltere´de 11 kişinin tutuklanmasına yol açtı
Dünyanın en hızlı asansörü
Sigorta sektöründe bir ilk yaşanacak
İyimse olmak için 8 neden
Ateşli dansların şehri Barselona
İspanya siestayı bitiriyor
 
MEDASIST INTERNATIONAL
Medasist International Tv Medasist International World Medasist International Haber Medasist International Sigorta ve Bes
www.newsfromturkey.tv www.medasist.com www.saglik-sigortasi.com www.sigortabilgiservisi.com
www.turkishnews.tv www.travelassisturkey.com www.sagliksigortamiz.com www.sagliksigortasi.info
www.investinturkey.tv www.newsfromturkey.net www.sagliksigortacimiz.com www.bireyselemekliliksistemi.gen.tr
www.isvehayat.tv www.fromturkeywithlove.org www.acilsagliksigortasi.com
www.sigortanet.tv   www.seyahat-sigortasi.net
Medasist International Sektörel Medasist International Business  Medasist International Bulletin
www.turksektorel.net Travel Assistance www.sigortabilgiservisi.net
www.turksektorel.tv Business Life www.newsfromturkey.org
  Education www.turksektorel.org
     
     

Medasist International tüm kullanım hakları ile ilgili yasalara, kanunlara ve bunlarla birlikte tüm etik kurallara tamamen uymakta ve saygılıdır.Medasist International’a ait bu ve tüm portallarda kaynak gösterilerek yer alan tüm bilgi, haber, araştırma içerikli yazı ile videolar tamamen güvenilir,olduğuna inanılan, halka açık olduğu ve tüm toplumun paylaştığı bilinen bir haber içeriği olmasıyla birlikte acil haber özelliğini kaybederek telif hakkı kullanım özelliği olmayan yada ilgili içeriğin bu özelliğini kaybetmiş olduğu düşüncesiyle ,kaynağı ve varsa yazarı yada ilgili haberi düzenleyen kişinin belirtildiği bilgilerden oluşmaktadır.Medasist International platformlarında kaynak gösterilerek yayınlanan tüm yazılı ve görsel içerikler ilgili kaynağa aittir,bu içeriklerin başkaları tarafından kopyalanması durumunda tüm sorumluluk kopyalayan kişi yada kuruma ait olacaktır. Tüm içerik ve videolarla ilgili hatalı kullanım, hatalı bilgiden kaynaklanan sorunlarda haber kaynağı yada ilgili haberde geçen kişi yada kurumlardan gelen geçerliliği kanıtlanmış yazılı talepler doğrultusunda tüm içerik ve videolar gerektiği şekilde değiştirilebilir yada yayından tamamen kaldırılabilir.Medasist international tüm etik kullanım haklarına saygı göstermektedir.Medasist International Platformlarında yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Tüm kaynak belirtilerek alınan haberler,araştırmalar,yazılı ve görsel tüm içeriklerden oluşabilecek bilgilerin hataları,eksikleri ve yatırım amaçlı kullanılmasıyla ilgili Medasist International Haber Platformu, www.seyahat-sigortasi.net portalı yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu ve bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Medasist International abides and complies fully with all ethic rules as well as legislation, laws related with all rights of usage. All information, news, research texts and videos included in this and all portals of Medasist International with referencing the source thereof are comprised of information provided by its source and if any, its author or any person reporting such relevant news with the consideration of that no copyright is to be applied or the relevant content has lost its such nature because it has lost its urgent news nature even though it is a news content that is believed to be fully reliable, and open to public and known as to be shared by the whole community. All written and audio contents published on Medasist International platforms by referring the source thereof belong to such relevant source, and in case such contents are copied by third parties, all responsibility rests on the person or body that makes copying. In cases arising from misuse of all contents and videos and from misinformation, according to written requests proven to be valid from the news source or those people or bodies whose names are mentioned in such news may, all contents and videos be replaced duly or taken off from the broadcasting totally. Medasist International respects to all ethical right of usage. Information included in Medasist International Platforms is not in the scope of investment consultancy.Regarding mistakes, deficiencies and usage for investment purposes on and of all information comprised of any news, researches, written and audio contents quoted with references, Medasist International News Platform, www.seyahat-sigortasi.net portal managers has no responsibility and bind.

Seyahat Sigortası - Yurtdışı Sağlık Sigortası - Seyahat Sağlık Sigortası - Tatil Sigortası - Sigorta Hizmet
Medasist International © Copyright 2005
fırsat - günün fırsatı - günün ürünü - tv ürünleri